Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Мета проведення Всеукраїнської акції – привернення уваги до проблем насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильства.
У КЗ «НВК «Якимівська гімназія» були проведені заходи, метою яких є формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Акція розпочалася з Години психолога «Ми різні, але ми різні», «Чи потрібна гендерна рівність», «Мій світ без насильства», «Сприйняття різноманітності – основа толерантності». Учні висловлювали свою думку, відстоювали свою позицію, аналізували власні вчинки.
З метою актуалізації знань про насильство в освітньому середовищі, конфлікт та його причини було проведено ряд профілактичних бесід, присвячених вирішенню конфліктів: «Як не стати жертвою булінга», «Насильство як соціальне явище», «Булінг та кібербулінг. Мовчати не треба», «Конфлікт. Шляхи вирішення». Учні ще раз підтвердили свою позицію, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав, що основою запобігання та подолання цькування у шкільних колективах є безпечне освітнє середовище.
Заняття з елементами тренінгу «Це стосується кожного», «Вибір», «Як подолати агресію та бути толерантним» дали можливість учням вчитись, як долати агресивність та тривожність, як уникати насилля, робити правильний вибір, сприяли розвитку навичок безконфліктного спілкування у «Подорожі до країни Доброзичливості».
Діти – майбутнє кожної країни. Одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Учні 5 класів поділилися своїми думками про значення родинних цінностей. Свої почуття відтворили в малюнках на тему «Я прийшов у цей світ, щоб мене любили».
У межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було організовано показ відеороликів для учнів «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити» щодо попередження сексуального насильства та сексуальних домагань. Також учні ознайомилися з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі.
Проведені заходи спонукали до аналізу власних дій, вчинків, дали можливість переосмислити власні цінності, сприяли вихованню в учнів поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:
0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)