12-13 жовтня учні комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Якимівська гімназія» відвідали екскурсію до столиці нашої країни – місто Київ.
Спочатку діти занурились у метушливе життя міста відвідавши пішохідну екскурсію по стародавньому Києву. Вулиці і площі, бурхливий рух транспорту, красуня-річка — все це надихає і радує погляд будь-якого гостя або жителя цього міста. Звичайно, тут багато машин, що отруюють повітря красуні-столиці, та у кожного є можливість відправитися на берег Дніпра. Це прекрасне місце для відпочинку чи роздумів. Звідси відкривається дивний вигляд на велику і прекрасну річку, а ландшафтні парки надзвичайно красиві. Діти побували на Софіївській та Михайлівській площі. Пейзажній алеї, Андріївському спуску. Мали змогу покататися на Київському фунікулері – який допоміг їм дістатися до найстарішої частини Києва – Подолу, де діти змогли насолодитися архітектурою 18-го століття та старими київськими дворами.
Далі діти відвідали парк «Київ в мініатюрі», який знаходиться в мальовничому місці на березі Дніпра в Гідропарку. Своєю різноманітною колекцією споруд в масштабі 1:33 парк відображає сучасне місто Київ з найбільш відомими пам’ятками архітектури. Перед тим, як починається процес будівництва макетів, робиться детальний фотографічний опис будинку оригіналу. Тільки після цього можна приступати до створення мініатюри. Всі макети виготовленні з сучасного синтетичного матеріалу. Такі парки є в багатьох країнах світу. Вони існують під патронатом держави і являються національною гордістю країни.
Наступного дня діти завітали до музею популярної науки і техніки «Експериментаніум». Постійна експозиція Музею «Експериментаніум» налічує більше 250 інтерактивних експонатів і присвячена механіці, оптиці, електриці, магнетизму і акустиці. Окрім цього, учні побували в анатомічному відділі, відділі «Таємниці води» та «Новітні технології». Екскурсоводи музею познайомили дітей з оптичними ілюзіями, головоломками, запропонували пройти лазерний і дзеркальний лабіринти.
Потім діти відвідали музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, який зберігає найбільш значне та систематичне зібрання класичного зарубіжного мистецтва в Україні, яке сьогодні налічує понад 20 тисяч творів. Неповторну атмосферу старовинного особняку Ханенків, що зовні нагадує венеціанське палаццо, відвідувачі відчувають вже у вестибюлі, оформленому в дусі бароко. Звідси відкривається вид на парадні сходи та портик, де розташовані копії найбільш відомих статуй античного часу.
Останньою зупинкою були екскурсії Парком Слави та верхньою частиною Печерського району. Однією з найвагоміших пам’яток історії культурного та духовного розвитку нашого народу в усі часи була та й залишається зараз Києво-Печерська лавра. Учні відвідали цікаву екскурсію в музеї історичних коштовностей України, більш відомий як «Музей скіфського золота». Діти побачили старовинні східні золоті прикраси сарматів, твори давньоруських ювелірів, головний скарб колекції «Золота пектораль»; та захоплюючу екскурсію музеєм мікромініатюр Миколи Сядристого. Що можна побачити в цьому музеї? Усі твори вироблені у тисячних частках міліметрах. Наприклад: «Троянда у волосині», цілий караван золотих верблюдів у вушку голки, найменша в світі книга «Кобзар» Шевченка з віршами та малюнками та ін..
Екскурсія залишила у дітей незабутні враження та емоції. Надихнула на сумлінне навчання, нові ідеї та перемоги. Ми пишаємося цим красивим і величним містом. І з упевненістю вважаємо, що Київ — місто незвичайне.
Педагог-організатор Губар М.Л.