Саме на цьому тижні більшість шкіл України приєдналася до святкування Дня безпечного інтернету!
День безпечного Інтернету відзначають щороку в другий день другого тижня другого місяця. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі.
Тема Дня безпечного Інтернету цього року — „Разом для найкращого Інтернету” надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
У школі проходили виховні години присвячені Дню безпечного Інтернету. У всіх класах працювала інтерактивна лекторська група, яка знайомила учнів з ідеєю свята, нагадувала основні правила безпечної поведінки у мережі Інтернет та перевіряла в учнів знання різних інтернет-термінів. Знавці термінів отримали тематичні прапорці.
Особливо вітали учасників лекторської групи у початковій школі. Учні 2-4х класів продемонстрували відмінні знання з правил поведінки у мережі Інтернет, а учні 3-А класу здійснили цікаву інтернет-подорож у «Безмежний Інтернет-ліс».
А чи все Ви знаєте про безпеку в Інтернеті? Ми закликаємо всіх пам’ятати та дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі.
Нагадуємо про основні правила безпечної поведінки у мережі Інтернет (за матеріалами Інтернет-порталу «На Урок»).
Захищайте свої дані. Використовуйте надійні паролі та не повідомляйте їх нікому. Не пишіть в Інтернеті дані, які можуть використати зловмисники: домашню адресу, номер мобільного тощо.
- Навчіться захищатися від вірусів. Віруси часто ховаються й маскуються. Надавайте перевагу офіційним сайтам, коли завантажуєте програми. Не відкривайте підозрілі листи, ніколи не переходьте за посиланням та не завантажуйте додатки з таких листів.
- Не дайте себе пограбувати. На сайтах з оголошеннями водяться шахраї. Безпечніше замовляти товари на сайтах, де є післяплата.
- Подумайте, перш ніж публікувати щось. Інформацію, яку ви публікуєте в інтернеті, часто неможливо видалити повністю. Навіть, якщо на сайті є така функція, хтось може скопіювати дані і поширювати їх вже після того, як ви їх видалите. Фото чи відео друзів можна публікувати лише за їх згоди.
- Не годуйте хейтерів своєю увагою. Якщо зібрати всі образливі та беззмістовні повідомлення користувачів інтернету, вийде обсяг більший за всі шкільні підручники з 1 по 11 класи. Подумайте, чи варто витрачати час на те, щоб читати або писати такі повідомлення.
- Шукайте докази. Навіть великі інформаційні видання інколи публікують неправдиві новини. Чого ж варто очікувати від маленьких сайтів чи блогерів, які намагаються якомога швидше висловити свою думку? Не поспішайте вірити всьому, про що пишуть чи говорять в Інтернеті.
- Пам’ятайте: Коли ви розмістили інформацію в інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
- Пам’ятайте, що ваші профілі у соціальних мережах це ваше обличчя, і навіть якщо ваш профіль закритий, до нього завжди має доступ певне коло людей, які можуть розповсюдити чи не навмисно поділитися вашою інформацією.
- Перевіряйте: Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.
- Думайте: Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?
Підвищуйте свої знання з безпеки в Інтернеті!
Усі охочі мають можливість пройти безкоштовний онлайн-курс «З мережевого етикету та безпеки», що допоможе навчитись безпечно та комфортно працювати в Інтернеті. Його було розроблено компанією Google у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
Пройти курс та переглянути матеріали до нього можна за посиланням: digitaledu.org.ua
Курс містить текстові матеріали, відеоролики та завдання. Він складається з п’яти аудіовізуальних модулів із короткими тестами наприкінці кожного модуля:
- Навчання правил безпеки й конфіденційності в Інтернеті.
- Безпека користування мобільними пристроями.
- Правила безпечного пошуку інформації.
- Самозахист від фішингу та шахрайства.
- Турбота про свою репутацію в мережі.
Після завершення навчання користувач отримує можливість завантажити пакет навчальних ресурсів із мережевого етикету й безпеки.
На сторіках нашого сайту ви також можете знайти корисну інформацію щодо безпечної поведінки в мережі. Відвідайте сторінки: Безпека в Інтернеті, Корисні ресурси для батьків.
Святкуйте День безпечного Інтернету разом з усіма учнями нашої школи і пам’ятайте, що Інтернет безпечний для тих, хто з розумом підходить до користування ним.