Безпека в Інтернеті

Кожна сучасна людина, щодня проводить час в інтернеті. Але інтернет — це не тільки джерело інформації і можливість спілкуватися на відстані, але і загроза комп’ютерної безпеки. Ви можете завантажити з мережі комп’ютерний вірус, Ваш обліковий запис або адресу електронної пошти, можуть зламає зловмисник.

А ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО БЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ?

bezpekavinternetiknown1

Поради, правила, посібники та відеоматеріали, які допоможуть безпечно орієнтуватися у віртуальній реальності

Проект "Про ІНТЕРНЕТ"

Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. Для вчителів — методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру та тестування, покликані оцінити рівень підготовки учня. За умови успішного проходження тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google.

Розділи порталу

Цікаві матеріали

Технічні аспекти, інформація в Інтернеті, спілкування в Інтернеті, цифрове споживання

Інтерактивна гра

Інтерактивна гра "Подорож на Астерікс"

Бібліотека ресурсів

Онлайн-канали, корисні сервіси, каталоги інформації

А якщо ти вже вивчив усі матеріали, проект "Про Інтренет" пропонує пройти тестування і перевірити свої нові знання!

День Безпечного Інтернету

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай:кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду. Це нагода для нашого навчального закладу приєднатися до проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом зі всім світом

Як зазначає портал Інституту модерації змісту освіти, з кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. Так, наприклад, в 2017 році в Україні, крім навчальних закладів, бібліотек, громадських організацій, медіа, долучились й  представники місцевих органів влади, які розміщували ідеї для батьків із безпеки дітей онлайн на своїх офіційних сайтах.

Для того, щоб дізнатися, як цей день відзначається в світі, слідкуйте за хештегами #SID2018 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах.

Приєднуйся до святкування Дня Безпечного Інтернету вже зараз!

Мультимедійні дистанційні курси безпечного користування ресурсами Інтернет

Важливість міжнародного співробітництва з метою обміну досвідом і вдосконалення способів захисту дітей в мережі Інтернет, а також доцільність вивчення можливості створення на базі МСЕ чинного центру з розповсюдження списків рекомендованих та заборонених для дітей Ресурсів мережі Інтернет сприяло розвитку ідеї з «Створення центру із захисту дитини в мережі Інтернет для регіону СНД» за підтримки регіональної ініціативи країн СНД (Всесвітня конференція з розвитку електрозв’язку 2014 (Дубай, ОАЕ)).  Одним з очікуваних результатів виконання даної ініціативи є створення навчальних дистанційних курсів з безпечного користування ресурсами інтернету з організацією процесу тестування дітей, батьків, вчителів і т. д.

Міжнародним союзом електрозв’язку та Одеською національною академією зв’язку ім. А.С. Попова докладено всіх зусиль для забезпечення того, щоб справжні навчальні матеріали відповідали найвищим критеріям точності і повноти що містяться в них відомостей.  Даний курс було запропоновано поділити на три частини: Базовий (для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку); Середній (для дітей 5-9 класів); Високий рівень (для старшокласників, студентів, батьків і вчителів), а кожну частину було запропоновано ділити на тематичні модулі з проходженням тестування після їх прослуховування.

Структура і основні характеристики курсів, були представлені в рамках четвертого зборів 1-й Дослідницької КОМІСІЇ Сектора Розвитку МСЕ (документ 1/265-R, дослідний період 2010-2014 років), а також в рамках 7-го зборів Робочої групи Ради МСЕ щодо захисту дітей в онлайн-середовищі (документ WG-CP / 7/5).

Базовий курс

 Базовий курс створений для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Основне завдання Курсу — донести дитині загальні відомості про безпеку в Інтернеті. Дитина дізнається основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.

bazovij_kurs-min
Почати курс

Середній курс

  Середній рівень створений для дітей шкільного віку. Основне завдання Середнього курсу — не тільки інформувати дитину про ризики в Інтернеті, а й сформувати стійку мотивацію на дотримання безпечних форм поведінки в Мережі.

serednij_kurs-min
Почати курс

Курс високого рівня

Курс високого рівня створений для випускників шкіл, студентів, молодих батьків та вчителів. Користувачі дізнаються про ризики в Інтернеті, типові сценарії шахраїв, конкретні правила безпечного використання Інтернету.

visokij_kurs-min
Почати курс

Авторське право

Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна.

Авторське право

Інтернет є публічним місцем. Працюючи в онлайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом. Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні.
Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас накладає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту.

Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.

Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів, доступних у однорангових мережах) є незаконним.

Копіювання програмного забезпечення та баз даних, для використання яких потрібні ліцензії, є незаконним, навіть якщо це робиться з метою застосування в особистих цілях.

Незаконне використання матеріалів може призвести до позовів за спричинені збитки і мати інші наслідки, передбачені законодавством.

Пам'ятайте

Розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії

Перевіряйте

Завжди слід переконатися, що ви знаєте людину, якій надаєте інформацію, і знаєте, для чого її буде використано

Думайте

Чи безпечно розміщувати особисту інформацію на своєму веб-сайті, якщо ви не впевнені в тому, для чого вона використовуватиметься?

Наскільки ви захищені від кіберзагроз?

Захист персонального комп’ютера — дуже важлива складова кібербезпеки. На жаль не всі розуміють важливість системного підходу в побудові такого захисту.
Щоб оцінити, наскільки захищений ваш ПК, і наскільки ви готові до сучасних викликів комп’ютерного світу, антивірусна лабораторія Zillya! пропонує пройти короткий тест, за результатами якого стане зрозуміло, який аспект вашої кібербезпеки є «слабкою ланкою» і на скільки відсотків зі 100% можливих захищений ваш ПК.

Чи захищений твій ПК?

Перевір зараз!

Почати тестування

Безпека у соціальних мережах

Чи дотримуєшся ти правил безпеки у соціальних мережах?

Освітній портал Класна оцінка рекомендує дотримуватися наступних правил у мережі:

 • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
 • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
 • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
 • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
 • Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
 • Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
 • Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
 • Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
 • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
 • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Не пишіть

Не пишіть, де знаходитесь саме зараз

Не викладайте

Не викладайте в мережу інформацію про ваше життя

Бережіть

Бережіть інформацію про інших людей

Не давайте інфорацію

Не дайте злодіям дізнатися, що вас немає вдома

#STOP SEXТИНГ

В період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

У 2018 році створено інформаційно-освітню кампанію #Stop_sexтинг  з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.
Більше інформації про проєкт та команду, яка його створює за посиланням:

https://stop-sexting.in.ua/

Знайти відповіді на питання, які тебе торбують:

 • Що робити, якщо мене просять надіслати інтимні фото чи відео?
 • Що робити, якщо я відправив комусь оголені фото чи відео?
 • Що робити, якщо людина, яку я знаю тільки онлайн, вимагає у мене відеодзвінок чи зустріч офлайн?
 • Що робити, якщо мене шантажують надісланими раніше фото чи відео?
 • Чи можу я займатися секстингом зі своїм хлопцем/дівчиною?
 • Як видалити небажане фото з Інтернету?
 • Як зупинити фейків, що створили профілі і завантажують туди мої фото?
 • Як захистити свою сторінку від кіберзлочинців?
 • Що робити, якщо мені надсилають інтимні фото?
 • Що варто знати про налаштування приватності у соцмережах та месенджерах?

Ресурси для самоосвіти

Безкоштовний он-лайн курс
"Основи інформаційної безпеки"

Переглянути курс

Американський федеральний сайт про онлайн-безпеку

Переглянути курс

Інтерактивна книжка "20 фактів про браузери в Інтернеті"

Переглянути

Портал цифрової грамотності для всієї сім’ї ThinkB4U.com

Переглянути

On-ляндія - безпечна веб-країна

Ознайомся з питаннями інформаційної безпеки, прочитавши історії-комікси

Безмежний ліс

Безмежний ліс — історія про дев’ятирічного Миколку, який вчиться користуватися комп’ютером та електронною поштою. Читачі дізнаються про те, що таке Інтернет і що в ньому можна робити. Крім того, в історії розповідається про те, що в Інтернеті є речі, від яких слід захиститися.

Безмежний ліс
Переглянути

Римська група

Римська група — розпочинається з того, що Ема, яка є членом шкільного театрального гуртка, отримує сценарій він невідомого друга з чату. В історії порушуються питання авторських прав, захисту комп’ютера та значення паролів.

Римська група
Переглянути

Плутанина

Плутанина та інциденти — цей розділ містить короткі оповідання, в яких йдеться про достовірність інформації в Інтернеті, відповідальність, пов’язану з публікацією фотографій та текстів, а також про зустрічі з людьми в Інтернеті та про однорангові (P2P) мережі в Інтернеті.

Конфлікти та події
Переглянути