Безпека в Інтернеті

Кожна сучасна людина, щодня проводить час в інтернеті. Але інтернет – це не тільки джерело інформації і можливість спілкуватися на відстані, але і загроза комп’ютерної безпеки. Ви можете завантажити з мережі комп’ютерний вірус, Ваш обліковий запис або адресу електронної пошти, можуть зламає зловмисник.

А ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО БЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ?

bezpekavinternetiknown1

Поради, правила, посібники та відеоматеріали, які допоможуть безпечно орієнтуватися у віртуальній реальності

Проект "Про ІНТЕРНЕТ"

Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. Для вчителів — методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру та тестування, покликані оцінити рівень підготовки учня. За умови успішного проходження тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google.

Розділи порталу

Цікаві матеріали

Технічні аспекти, інформація в Інтернеті, спілкування в Інтернеті, цифрове споживання

Інтерактивна гра

Інтерактивна гра "Подорож на Астерікс"

Бібліотека ресурсів

Онлайн-канали, корисні сервіси, каталоги інформації

А якщо ти вже вивчив усі матеріали, проект "Про Інтренет" пропонує пройти тестування і перевірити свої нові знання!

День Безпечного Інтернету

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай:кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду. Це нагода для нашого навчального закладу приєднатися до проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом зі всім світом

Як зазначає портал Інституту модерації змісту освіти, з кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. Так, наприклад, в 2017 році в Україні, крім навчальних закладів, бібліотек, громадських організацій, медіа, долучились й  представники місцевих органів влади, які розміщували ідеї для батьків із безпеки дітей онлайн на своїх офіційних сайтах.

Для того, щоб дізнатися, як цей день відзначається в світі, слідкуйте за хештегами #SID2018 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах.

Приєднуйся до святкування Дня Безпечного Інтернету вже зараз!

Мультимедійні дистанційні курси безпечного користування ресурсами Інтернет

Важливість міжнародного співробітництва з метою обміну досвідом і вдосконалення способів захисту дітей в мережі Інтернет, а також доцільність вивчення можливості створення на базі МСЕ чинного центру з розповсюдження списків рекомендованих та заборонених для дітей Ресурсів мережі Інтернет сприяло розвитку ідеї з «Створення центру із захисту дитини в мережі Інтернет для регіону СНД» за підтримки регіональної ініціативи країн СНД (Всесвітня конференція з розвитку електрозв’язку 2014 (Дубай, ОАЕ)).  Одним з очікуваних результатів виконання даної ініціативи є створення навчальних дистанційних курсів з безпечного користування ресурсами інтернету з організацією процесу тестування дітей, батьків, вчителів і т. д.

Міжнародним союзом електрозв’язку та Одеською національною академією зв’язку ім. А.С. Попова докладено всіх зусиль для забезпечення того, щоб справжні навчальні матеріали відповідали найвищим критеріям точності і повноти що містяться в них відомостей.  Даний курс було запропоновано поділити на три частини: Базовий (для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку); Середній (для дітей 5-9 класів); Високий рівень (для старшокласників, студентів, батьків і вчителів), а кожну частину було запропоновано ділити на тематичні модулі з проходженням тестування після їх прослуховування.

Структура і основні характеристики курсів, були представлені в рамках четвертого зборів 1-й Дослідницької КОМІСІЇ Сектора Розвитку МСЕ (документ 1/265-R, дослідний період 2010-2014 років), а також в рамках 7-го зборів Робочої групи Ради МСЕ щодо захисту дітей в онлайн-середовищі (документ WG-CP / 7/5).

Базовий курс

 Базовий курс створений для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Основне завдання Курсу – донести дитині загальні відомості про безпеку в Інтернеті. Дитина дізнається основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.

bazovij_kurs-min
Почати курс

Середній курс

  Середній рівень створений для дітей шкільного віку. Основне завдання Середнього курсу – не тільки інформувати дитину про ризики в Інтернеті, а й сформувати стійку мотивацію на дотримання безпечних форм поведінки в Мережі.

serednij_kurs-min
Почати курс

Курс високого рівня

Курс високого рівня створений для випускників шкіл, студентів, молодих батьків та вчителів. Користувачі дізнаються про ризики в Інтернеті, типові сценарії шахраїв, конкретні правила безпечного використання Інтернету.

visokij_kurs-min
Почати курс

Авторське право

Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна.

Авторське право

Інтернет є публічним місцем. Працюючи в онлайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом. Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні.
Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас накладає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту.

Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.

Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів, доступних у однорангових мережах) є незаконним.

Копіювання програмного забезпечення та баз даних, для використання яких потрібні ліцензії, є незаконним, навіть якщо це робиться з метою застосування в особистих цілях.

Незаконне використання матеріалів може призвести до позовів за спричинені збитки і мати інші наслідки, передбачені законодавством.

Пам'ятайте

Розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії

Перевіряйте

Завжди слід переконатися, що ви знаєте людину, якій надаєте інформацію, і знаєте, для чого її буде використано

Думайте

Чи безпечно розміщувати особисту інформацію на своєму веб-сайті, якщо ви не впевнені в тому, для чого вона використовуватиметься?

Наскільки ви захищені від кіберзагроз?

Захист персонального комп’ютера – дуже важлива складова кібербезпеки. На жаль не всі розуміють важливість системного підходу в побудові такого захисту.
Щоб оцінити, наскільки захищений ваш ПК, і наскільки ви готові до сучасних викликів комп’ютерного світу, антивірусна лабораторія Zillya! пропонує пройти короткий тест, за результатами якого стане зрозуміло, який аспект вашої кібербезпеки є «слабкою ланкою» і на скільки відсотків зі 100% можливих захищений ваш ПК.

Чи захищений твій ПК?

Перевір зараз!

Почати тестування

Освітній портал Класна оцінка рекомендує дотримуватися наступних правил у мережі:

 • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
 • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
 • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
 • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
 • Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
 • Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
 • Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
 • Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
 • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
 • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Безкоштовний он-лайн курс
"Основи інформаційної безпеки"

Переглянути курс

Американський федеральний сайт про онлайн-безпеку

Переглянути курс

Інтерактивна книжка "20 фактів про браузери в Інтернеті"

Переглянути

Портал цифрової грамотності для всієї сім’ї ThinkB4U.com

Переглянути

Правила безпеки у соціальних мережах

Громадська організація

"Ла Страда - Україна"

Будь відповідальним!

Не чекай!  Повідомляй про порушення прав дитини чи прав споживачів!

0 800 500 335 / 116 123

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

0 800 500 335 / 116 123

ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї

0 800 500 225 / 116 111

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

0 800 500 335 / 116 123

ҐЕНДЕР І ПРАВОЗАХИСТ

Звернувшись у гарячу лінію за телефоном 8 800 500 33 50 або за електронною поштою info@Lastrada.org.ua можна отримати наступні консультації:

 • Поради та правила безпечної поведінки дітей під час користування Інтернетом
 • Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті
 • Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги
 • Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті
 • Допомога у випадках чи підозрах загрози дітям через Інтернет

Порушення прав споживачів. 
У разі порушення прав споживачів необхідно звертатися до органів захисту прав споживачів вашого міста/регіону або до суду.

Веб-сторінки, що пропагують насильство та жорстокість 
Жорстоке поводження і шкідливий вплив на дітей і підлітків в Інтернеті включає:

 • Виготовлення, розповсюдження і використання матеріалів, що зображують насилля, включаючи сексуальне.
 • Чіпляння або «залицяння» в мережі, входження в довіру дитини з метою залучення її у ситуацію, де їй може бути заподіяна шкода.
 • Показ і пропаганда матеріалів, можуть завдати психологічну, фізичну або іншу шкоду.
 • Домагання, шантаж або залякування включаючи переслідування.

Про веб-сайти, що пропагують насильство й жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, слід повідомляти в Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, МВС України та управління (відділи) БЗПТЛ ГУМВС, УМВС. Телефон довіри Департаменту: +38 (044) 254–76–04.

Дитяча порнографія
Розповсюдження і виготовлення дитячої порнографії заборонено в більшості країн світу. В Україні контролем Інтернету на предмет дитячої порнографії займається Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, МВС України та управління (відділи) БЗПТЛ ГУМВС, УМВС. Телефон довіри Департаменту: +38 (044) 254–76–04.

Інші образливі або недоречні матеріали
В інших випадках зверніться до свого інтернет-провайдера або адміністратора відповідного веб-сайту.